Accesu tău pe site este limitat!
Pentru a elimina restricţiile, trebuie să te înregistrezi sau sa te loghezi!

FAQ GamesCheats Romania Hack-the-game
Accesu tău pe site este limitat!
Pentru a elimina restricţiile, trebuie să te înregistrezi sau sa te loghezi!

FAQ GamesCheats Romania Hack-the-game



 

Distribuiţi
 

 FAQ GamesCheats Romania

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Navzar
Admin
Navzar


Mesaje : 110
Data de inscriere : 26/06/2012

FAQ GamesCheats Romania Empty
MesajSubiect: FAQ GamesCheats Romania   FAQ GamesCheats Romania Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 2:50 am

Conectare si inregistrare



De ce nu ma pot conecta?


Trebuie sa va inregistrati pentru a va conecta. Ati fost exclus din forum (un mesaj va apare pentru a va indica acest lucru) ? Daca da, ar trebui sa contactati adminstratorul forumului pentru a afla motivul. Daca sunteti inregistrat si nu sunteti exclus si tot nu va puteti conecta, atunci verificati foarte bine numele de utilizator si parola. De obicei, aceasta este problema. Daca nici aceasta nu este solutia, luati legatura cu administratorul forumului pentru ca forumul ar putea fi incorect configurat.


De ce trebuie sa ma inregistrez?

Inregistrarea va va oferi acces la optiuni aditionale care nu sunt disponibile invitatilor, cum ar fi alegerea unui avatar, mesagerie privata, trimiterea de email-uri prietenilor, inscrierea in grupuri de utilizatori, etc. Dureaza doar cateva momente sa va inregistrati, asa ca va recomandam sa o faceti.


De ce sunt deconectat automat?

Daca nu activati optiunea Conecteaza-ma automat la fiecare vizita, atunci cand va conectati veti fi conectat doar pentru o perioada prestabilita. Aceasta masura previne ca cineva sa foloseasca abuziv contul dvs.. Pentru a ramane conectat, bifati aceasta optiune la autentificare, dar acest lucru nu este recomandat daca accesati forumul de la un calculator utilizat de mai multe persoane, cum ar fi de la o biblioteca, cafenea internet, facultate etc.


Cum fac sa nu imi apara numele de utilizator pe listele de utilizatori conectati?

In profilul dumneavoastra veti gasi o optiune Ascundeti indicatorul de conectare , daca veti seta aceasta optiune pe Da veti fi vizibil doar pentru administratori si pentru dvs.. Veti fi considerat ca utilizator invizibil.


Mi-am pierdut parola!

Nu intrati in panica! Daca parola dvs. nu poate fi regasita, poate fi resetata. Pentru a realiza acest lucru, mergeti la pagina de conectare(Log In) si click pe Mi-am uitat parola, urmati instructiunile si ar trebui sa puteti sa va reconectati in scurt timp.


M-am inregistrat cu ceva timp in urma dar nu ma mai pot conecta?!

Cele mai probabile motive sunt: ati folosit un nume de utilizator inexistent sau o parola gresita (verificati-va email-ul pe care l-ati primit cand v-ati inregistrat) sau administratorul a sters contul dvs. dintr-un motiv sau altul. Daca motivul este al doilea, atunci poate din cauza ca nu ati postat deloc? Se obisnuieste ca forumurile sa excluda stearga periodic conturile utilizatorilor care nu au scris nimic cu scopul de a reduce marimea bazei de date. Incercati sa va inregistrati din nou si sa va implicati in discutie.



Preferinte si setari



Cum imi schimb preferintele?

Toate preferintele dvs. (daca sunteti inregistrat) sunt stocate in baza de date. Pentru a le modifica folositi click pe Profil (in general afisata in partea de sus a paginilor dar nu intotdeauna). Acest lucru va va permite sa va schimbati toate setarile.


Cum pot afisa o imagine sub numele meu de utilizator?

Pot aparea doua imagini sub numele de utilizator cand vizualizati mesajele. Prima este o imagine asociata cu rangul dvs., in general acestea luind forma de stele sau blocuri indicind cate mesaje ati scris sau statutul dvs. pe forumuri. Sub aceasta ar putea fi o imagine mai mare cunoscuta sub numele de avatar, care este, in general, unica sau personala fiecarui utilizator. Administratorul decide activarea avatarurilor si alege modalitatea prin care avatarurile vor fi disponibile. Daca nu puteti folosi un avatar, atunci aceasta este decizia administratorului si ar trebui sa-l intrebati pe acesta despre motivele care au dus la această decizie (suntem siguri ca vor fi întemeiate!)



Niveluri de Utilizatori si Grupuri


Cine sunt Administratorii?

Administratorii sunt cei care au cel mai mare nivel de control asupra intregului forum. Acestia pot controla toate fatetele forumurilor, incluzind permisiunile de acces, excluderea utilizatorilor, crearea grupurilor si a moderatorilor, etc. De asemenea, au dreptul de a modera toate formurile.


Cine sunt Moderatorii?


Moderatorii sunt persoane (sau grupuri de persoane) a caror menire este sa supravegheze respectarea regulamenturilor si a bunei functionari a forumurilor in mod constant. Au dreptul de a edita sau sterge mesajele si de a bloca, debloca, sterge si imparti subiectele de discutie in forumurile pe care le modereaza. In mod general, moderatorii exista pentru a avea grija ca utilizatorii sa nu scrie pe lânga subiect si sa nu scrie mesaje abuzive sau ofensatoare.


Cum pot sa fac parte dintr-un grup de utilizatori?

Pentru a intra intr-un grup folositi link-ul Grupuri de utilizatori din partea de sus a paginii (amplasarea poate fi diferita in functie de modelul de document ales) si veti putea vedea toate grupurile de utilizatori. Nu toate grupurile sunt pas deschise, unele sunt pas inchise iar altele pot fi chiar ascunse. Daca grupul este deschis, puteti sa cereti sa fiti inscris cu click pe butonul corespunzator. Moderatorul va trebui sa va aprobe cererea. Este posibil sa va intrebe care sunt motivele pentru care va doriti sa intrati in grup. Va rugam sa nu hartuiti un moderator de grup, daca va respinge cererea inseamna ca are motive intemeiate.


Cum pot deveni moderatorul unui grup de utilizatori?

Grupurile de utilizatori sunt create de catre administrator si in acel moment este numit un moderator. Daca doriti sa creati un grup de utilizatori atunci primul lucru pe care trebuie sa il faceti este sa luati legatura cu administratorul, incercati sa-i trimiteti un mesaj privat.


Conducerea GamesCheats Romania

Sus In jos
https://gamescheats.forumgratuit.ro
 

FAQ GamesCheats Romania

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Gazduire si dezvoltare :: Informatie :: FAQ-